Mathcad - oprogramowanie dla studentów

Miło mi poinformować, że firma PTC zdecydowała się udostępnić studentom swój sztandarowy produkt, jakim jest program Mathcad. Jako student Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych możesz zdobyć legalną kopię tego oprogramowania.

Dostępne wersje

Logo programu Mathcad 15

30-dniowa bezpłatna wersja demonstracyjna

Jest to pełnowartościowa wersja programu, ograniczona jedynie czasem działania (30 dni). Wersję demonstracyjną możesz pobrać bezpośrednio ze strony oficjalnego dystrybutora produktów firmy PTC. Pobranie oprogramowania wymaga zarejestrowania się w serwisie firmy Gambit (dystrybutora programu Mathcad w Polsce) oraz utworzenia własnego konta użytkownika na stronie producenta oprogramowania (firmy PTC).

Logo programu Mathcad Explorer

Bezpłatna przeglądarka dokumentów Mathcada rel. 8

Aplikacja typu viewer pozwalająca otwierać, przeglądać i edytować dokumenty programu Mathcad 8. Pamiętaj, że program otwiera wyłącznie pliki utworzone w wersji 8 programu Mathcad! Aplikacja ma ponadto trzy dodatkowe ograniczenia: nie pozwala drukować, zapisywać ani tworzyć nowych plików.


SMath Studio - darmowa alternatywa dla Mathcada

SMath Studio to bezpłatny program, który w działaniu i wyglądzie bardzo przypomina Mathcada. Potrafi równie wiele jak Mathcad, a przy tym jest całkowicie darmowy! Wielu studentów naszego wydziału sięga po SMath Studio, gdy musi coś przeliczyć w ramach różnych prac i projektów wykonywanych w czasie studiów.